7 tipů pro bezpečnou práci

7 tipů pro bezpečnou práci
Zaměstnavatel má ze zákona povinnost vás seznámit s bezpečností a ochranou zdraví při práci. I drobná chyba nebo malé nedopatření může způsobit velký problém. Nepodceňujte proto případná rizika a buďte vždy pozorní a svědomití. Zapamatujte si následujících 7 tipů, pro bezpečnější a pohodovější práci.

1. Nepodceňujte přestávky
Pravidelné a dostatečně dlouhé přestávky vás udrží čilé nejen v rámci jednoho pracovního dne, ale pomáhají vám také z dlouhodobého hlediska. Na práci se budete lépe soustředit a snižujete tak riziko možných úrazů.

2. Nestresujte se
Stres je pro nás ve většině případů nepřítelem číslo 1. Pokud se nechcete s kolegy přátelit, udržejte s nimi alespoň nekonfliktní vztahy. Případné neshody a hádky jak s kolegy tak se zákazníky minimalizujte. Buďte v práci spokojení, předejdete tak vyhoření.

3. Ergonomie má smysl
Nízký stůl, obrazovka počítače příliš blízko, nepohodlná židle způsobují nejen fyzické problémy. Pokud máte své tělo rádi, dodržujte několik základních ergonomických pravidel.

4. Používejte pracovní pomůcky
Přenášejí těžkých beden, přerovnávání zboží z místa na místo je často náročné a únavné. Používejte proto různé pracovní pomůcky, které vám práci mohou ulehčit. S menší námahou zvládnete dvakrát tolik práce.

5. Používejte ochranné pomůrky
Ochranné pracovní rukavice, brýle nebo třeba sluchátka se nepoužívají jen tak pro nic za nic. Jejich používání má smysl a ochrana vašeho zdraví je jedním z nich. Nezapomínejte na to.

6. Návykové látky na pracoviště nepatří
Alkohol, cigarety a další návykové látky zdraví příliš neprospívají. Připouštíme, že některé z těchto neřestí si jednou za čas dopřeje téměř každý. Můžeme se však shodnout na tom, že na pracoviště však rozhodně nepatří. Pod vlivem těchto látek snáz přijdete k neštěstí.

7. Informujte zaměstnavatele o problémech
Stal se na vašem pracovišti nějaký problém, který brání hladkému výkonu práce nebo dokonce úraz? O zraněného kolegu se co nejlépe postarejte a závadu či problém nahlašte zaměstavateli. Ten se musí postarat o to, aby vše bylo v pořádku a bezpečné.

Více si přečtěte zde:
Bezpečnost a ochrana zdraví při práci wikipedia
Zákoník práce online: zakonik-prace.cz

Další rady

Jak najít nové kolegy

Odchází vám kolega nebo prostě jen máte mnohem víc práce a tak hledáte nového parťáka? Někoho, kdo bude sdílet vaše firemní hodnoty a kdo nebude brát práci jen jako místo, kde jednou za čas něco udělá a dostane peníze, ale jako jedno z míst, kam chodí rád, protože svými činy zde pomáhá dalším lidem? Víte, jak někoho takového poznat? Za chvíli budete mít jasno!

Jak oznámit těhotenství v práci

Ty dva proužky na těhotenském testu vám potvrdil i váš gynekolog a je tedy nad slunce jasné, že za pár měsíců vás doma bude o jednoho víc. Nejen partner, ale i vaši blízcí příbuzní již vše ví, vy ale stále netušíte, jak tuto novinku oznámit svému zaměstnavateli. Nemějte žádný strach, v následujícím článku se dozvíte jak na to.

Zákoník práce a těhotenství

První opojení z radostné zprávy už je za vámi a začínáte přemýšlet, jak to bude s prací? Vyhodí vás zaměstnavatel? Jak na tom budete s penězi? Jaké přídavky dostanete? Budete si moci přivydělat? Na tyto i další otázky vám zodpoví náš článek.