Zařazeno v oborech:
Věda a výzkum, Zemědělství, lesnictví a ekologie
Pozice:
Ekolog
Lokalita:
Prachatice
Zveřejnil:
Úřad práce Prachatice
Může se Vám hodit:
Ekolog Prachatice

Volné pracovní místo Krajinný ekolog

9.6.2016
Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava
Místo pracoviště
1. máje 260/19, Vimperk II, 385 01, Vimperk
Plný úvazek
Minimální vzdělání
vysokoškolské
Směnnost
Jednosměnný provoz

Popis pracovní nabídky

Zájemci se mohou přihlásit na adresu poslat email
Smlouva na dobu určitou po dobu MD a RD
Náplň práce:Samostatné provádění průzkumů, monitoringu, složitých technických zásahů a opatření v ochraně přírody a krajiny. Zpracování a posuzování plánů péče a projektů technických opatření a zásahů v chráněných územích a krajině. Provádění průzkumů a vyhodnocování dostupných podkladů (mapy, GIS, KN atd.) kulturní krajiny za účelem kvalifikovaného rozhodování o jejím dalším využití. Provádění průzkumu a monitoringu ekosystémů bezlesých území NP Šumava a navrhování managementu. Vydávání odborných stanovisek k managementovým zásahům. Provádění kontrolní činnosti ve vztahu k zásahům prováděným na kulturním bezlesí. Navrhování, konzultace, monitoring a kontrola plnění zemědělských managementů na pronajímaných zemědělských plochách na území NP Šumava. Kontrola zemědělského hospodaření na území NP Šumava. Spolupráce na realizaci projektů vztahujících se k péčí o bezlesí na území NP Šumava . Spolupráce na tvorbě a aktualizaci ENVIRO vrstvy v prostředí LPIS. Zpracovávání potvrzení a stanovisek k žádostem o dotace pro zemědělce hospodařící na území NP Šumava. Spolupráce na realizaci programů PPK, POPFK.
Další požadavky na minimální znalosti a dovednosti:Flo­ristické a faunistické znalosti (zejména entomologie)
Dobrá znalost AJ nebo NJ, řidičský průkaz skupiny „B“
Znalost práce s GIS a GPS
Mapování vegetace či biotopů vítáno
Orientace v zemědělské problematice a dotačních titulech Znalost programů Statistika, R nebo Canoco vítána.Znalost práce se základními programy včetně Excel, powerPoint Zkušenosti s podáváním a administrací grantů (projektů) včetně zahraničních vítány
Nástup 1.7.2016 (nebo dle dohody)
Tarifní třída: 10.
Uzávěrka přihlášek: 19. 6. 2016
Výběrové řízení dne:23. 6. 2016