Volné pracovní místo Odborný pracovník - kurátor fondu fotodokumentace, fotodokumentátor

15.10.2016
Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace
Místo pracoviště
Bratislavská 246/67, Zábrdovice, 602 00, Brno
Plný úvazek
Minimální vzdělání
vysokoškolské / univerzitní
Směnnost
Pružná pracovní doba

Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace, vypisuje výběrové řízení na pozici odborný pracovník – kurátor fondu fotodokumentace, fotodokumentátor, zástup za mateřskou dovolenou.
Forma práce: 1,0 úvazek
Nástup: možný ihned
Náplň:
kurátorská a odborná péče o sbírkový fond fotodokumentace
pořizování fotodokumentace v terénu a v rámci akcí muzea a následná postprodukce pořízeného materiálu
výzkumná, dokumentační, přednášková a publikační činnost v oblasti kultury Romů
příprava a realizace výstav
příprava grantových žádostí a realizace projektů

Požadavky:
VŠ vzdělání (magisterské), obor: fotografie, tvůrčí fotografie, vizuální tvorba a další spřízněné obory, dále romistika, etnologie, historie, historie a archivnictví, muzeologie
zájem o obor a téma
pečlivost, systematičnost, samostatnost, spolehlivost
dobré komunikativní a organizační schopnosti, odolnost vůči stresu
znalost AJ na komunikativní úrovni
uživatelská znalost PC (MS Word, MS Excel, Outlook, Powerpoint)
trestní bezúhonnost
předchozí pracovní působení na obdobné pozici vítáno

Nabízíme:
možnost práce v ojedinělé instituci
mzdové ohodnocení dle platných tarifů státních zaměstnanců
pracovní poměr na plný úvazek na dobu určitou – zástup za mateřskou dovolenou
5 týdnů dovolené
stabilitu státní příspěvkové organizace
příspěvek na stravování

Písemné nabídky zasílejte do 10. 11. 2016 na e-mail: poslat email Do předmětu zprávy napište „Výběrové řízení – odborný pracovník – foto“.
Součástí písemné nabídky musí být:
motivační dopis
strukturovaný profesní životopis včetně kontaktních údajů – telefon, e-mail
(Do životopisu uveďte aktuální kontakty na osoby, které mohou poskytnout reference.)
portfolio fotografických prací či odkaz na něj

Výběrové řízení bude dvoukolové, přičemž 2. kolo bude vedeno formou pohovoru s uchazeči vybranými v 1. kole podle zaslaných písemných nabídek. O postupu do druhého kola a termínu pohovoru budou uchazeči informováni e-mailem nejpozději do 14. 11. 2016.
Případné upřesňující dotazy zodpoví e-mailem či telefonicky vedoucí Sbírkového oddělení Mgr. Jana Habrovcová, e-mail: poslat email tel. poslat email .

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného z uchazečů nebo toto výběrové řízení zrušit kdykoliv v jeho průběhu.

Zasláním přihlášky dávají uchazeči souhlas se zpracováním osobních údajů a uložením dokumentů po dobu nutnou dle zákona o archivnictví.