Volné pracovní místo  Pracovník/pracovnice programů resocializace - aktivizační pracovník pro dospělé

Lokalita Olomouc
Firma
Vzdělání minimálně Vyšší odborné
Hrubá mzda 19 000–22 000 Kč / měsíc

Hledáme nového kolegu nebo kolegyni, kteří budou s námi usilovat o to, aby lidé s trestní minulostí získali motivaci ke změně postojů, k sebereflexi vlastního kriminálního jednání, získali sociální dovednosti a byly schopni soběstačného nerizikového způsobu života. Jedním z hlavních cílů tohoto úsilí je minimalizace rizik recidivy a podpora účinnosti alternativních trestů.

Náplň práce:
  • vedení a organizace programu sociálního výcviku
  • individuální i skupinová práce s klienty po výstupu z výkonu trestu, podmínečně propuštěnými, s alternativním trestem
  • účast na poradách, konzultacích s probačními úředníky, kurátory a dalšími klíčovými osobami v kontextu nepříznivé situace klienta, jednání na případových konferencích a "multidisciplinárních týmech" PMS, jednání s věznicemi
  • analýza situace jednotlivých klientů, včetně negativních faktorů na straně vnějšího, systémového prostředí, a navrhování jejich změny

Požadujeme:
  • VŠ, VOŠ v oblasti sociální práce, andragogiky, etopedie nebo psychologie aj.
  • terénní i ambulantní působení a aktivní vyhledávání zájemců o službu
  • znalost problematiky trestní politiky, resocializace, trestně právní problematiky, sociálního znevýhodnění obecně
  • praxi (ne pouze praxe v rámci studia), zkušenost s cílovou skupinou
  • uvítáme řidičský průkaz a vlastní osobní vůz

Nabízíme:
  • možnost seberealizace v renomované nevládní organizaci
  • práci v profesionálním týmu za dobré platové ohodnocení
  • průběžnou individuální a týmovou supervizi
  • možnost dalšího vzdělávání a studijního volna
  • 5 týdnů dovolené
Nástup do zaměstnání: od září 2016 nebo dle dohody
Výše úvazku: 1,0 (po dohodě možnost snížení)

Pracoviště: Olomouc, Prostějov, Přerov

Kontakt: svůj strukturovaný životopis, motivační dopis (rozsah cca 1 normostrana) pošlete na adresu použijte odpovědní formulář POUZE do 10. 8. 2016

Více o aktivitách organizace Člověk v tísni, o. p. s. na poli sociální integrace a v dalších oblastech najdete na použijte odpovědní formulář s otázkami k náplni práce a zaměření projektu se obracejte na použijte odpovědní formulář použijte odpovědní formulář .

Vhodné pro

Směnnost

Jednosměnný provoz

Pracovní období

od 1.9.2016 do 31.8.2018