Volné pracovní místo  Referent odboru sociálních věcí - sociální kurátor a sociální pracovník v přenesené působnosti

Firma
Vzdělání minimálně Vyšší odborné
Hrubá mzda od 1 Kč / měsíc

MĚSTO TIŠNOV VYHLAŠUJE VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ pro obsazení pracovního místa (na dobu určitou - po dobu dlouhodobé nepřítomnosti) Referent odboru sociálních věcí - sociální kurátor a sociální pracovník v přenesené působnosti.

Popis pracovní pozice: výkon přímé sociální práce v přenesené působnosti - práce s cílovou skupinou osob zdravotně postižených, osob s nízkými příjmy, osobami náležejícími do etnických menšin, výkon agendy zvláštního příjemce dávky důchodového pojištění, vedení správního řízení, výkon dohledu nad plněním povinností zvláštního příjemce dávky důchodového pojištění dle ust. § 10 a § 118 zákona č. 582/1991 Sb., o organizaci a provádění sociálního zabezpečení, ve znění pozdějších předpisů, agenda osob omezených či zbavených na způsobilosti k právním úkonům, výkon funkce veřejného opatrovníka osob omezených či zbavených na způsobilosti k právním úkonům, výkon funkce zvláštního příjemce pojistných i nepojistných sociálních dávek (zejm. příspěvek na péči, dávky pomoci v hmotné nouzi, dávky státní sociální podpory), agenda sociálního kurátora, práce s osobami propuštěnými z výkonu trestu odnětí svobody, psychiatrických léčeben, agenda uzavírání smluv dle ust. § 91 odst. 6 zákona 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, výměna parkovacích průkazů u držitelů mimořádných výhod pro těžce zdravotně postižené občany II. a III. stupně.

Požadavky: VOŠ, VŠ v sociální oblasti (požadované vzdělání - dle ust. § 110 odst. 4 písm. a) - d), pokročilé znalosti z oblasti teorií a metod sociální práce, sociální politiky, sociálních služeb a jejich praktická aplikace, znalosti z oblasti metody komunitního plánování sociálních služeb, znalost zákonů ve veřejné správě a orientace zejména v následujících právních předpisech: zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, zákon č. 128/2000 Sb., o obcích, zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, zákon č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi, zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, zákon č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád), zákon č. 169/1999 Sb., o výkonu trestu odnětí svobody, zákon č. 257/2000 Sb., o probační a mediační službě; zákon č. 582/1991 Sb., o organizaci provádění sociálního zabezpečení, zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (problematika zastoupení, omezení svéprávnosti), znalost práce na PC, morální bezúhonnost, ŘP skup. B, komunikativnost, samostatnost, loajálnost, časová flexibilita a schopnost jednat s lidmi, odolnost v zátěžových situacích.

Nástup dle dohody, nejlépe od 1.8.2016.
Platové podmínky se řídí nařízením vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v platném znění, platová třída 9.

ZÁJEMCI SE MOHOU PŘIHLÁSIT DO 08.07.2016
  • písemně na adresu: MěÚ Tišnov, nám. Míru 111, 666 19 TIŠNOV
  • písemně na podatelnu MěÚ Tišnov do 08.07.2016 - do 12:00 hod.
a to v zalepené obálce s textem: "Výběrové řízení - Referent odboru sociálních věcí - sociální kurátor a sociální pracovník v přenesené působnosti - NEOTEVÍRAT"
Další informace o náležitostech přihlášky lze nalézt na použijte odpovědní formulář

Vhodné pro

Směnnost

Jednosměnný provoz

Pracovní období

od 1.8.2016