Zařazeno v oborech:
Zdravotnictví a sociální péče
Pozice:
Sociální pracovník
Lokalita:
Olomouc
Zveřejnil:
Úřad práce Olomouc
Může se Vám hodit:
Sociální pracovník Olomouc

Volné pracovní místo Terénní sociální pracovník / výzkumník

6.8.2016
Člověk v tísni, o.p.s.
Místo pracoviště
Litovelská 131/14, Nová Ulice, 779 00, Olomouc
Plný úvazek
Minimální vzdělání
vyšší odborné
Směnnost
Jednosměnný provoz

Popis pracovní nabídky

Výběrové řízení: terénní sociální pracovník – Mobilní tým
Typ pozice: terénní sociální pracovník / výzkumník
Lokalita: kancelář Olomouc, výkon práce celý Olomoucký kraj
Termín nástupu: od října 2016

Hledáme nového kolegu nebo kolegyni do specifického týmu, který se kromě terénní sociální práce zabývá monitoringem lokalit. Činnost týmu není vázaná na konkrétní lokalitu, ale působí na celém území Olomouckého kraje. Provádí operativní a časově omezené operace v místech, kde se objevily problémy spojené s tématem sociálního vyloučení, nebo zde mapuje cílové skupiny a potřebnost sociálních služeb. Vzhledem k výkonu práce v celém Olomouckém kraji se může stát, že pracovník bude působit v odlehlé části kraje, což klade nárok na ochotu absolvovat několikadenní pracovní cestu.

Náplň práce:

  • výkon sociální práce v přirozeném prostředí uživatele z cílové skupiny osob sociálně vyloučených, nebo tímto jevem ohrožených, depistáž
  • monitoring – kvalitativní výzkum, rozhovory se zástupci institucí, představiteli cílových skupin a respondenty z řad veřejnosti
  • psaní odborného textu – závěrečných zpráv z monitoringu
  • intervence při mimořádných událostech
  • řešení interetnických konfliktů

Požadujeme:

  • VŠ/VOŠ v oblasti sociální práce, nebo kurz pro pracovníka v sociálních službách
  • znalost problematiky sociální inkluze, orientace v trendech sociálních služeb
  • požadujeme minimálně dvouletou praxi v terénních, nebo ambulantních službách, nebo orientaci v oboru a dlouhodobé profilování v problematice sociálního vyloučení v rámci studia
  • uvítáme řidičský průkaz a vlastní osobní vůz

Nabízíme:

  • možnost seberealizace v renomované nevládní organizaci
  • práci v profesionálním týmu za dobré platové ohodnocení
  • možnost dalšího vzdělávání a studijního volna
  • 5 týdnů dovolené

Zaměstnanecké výhody: 5 týdnů dovolené, studijní volno

Nástup do zaměstnání: od října 2016 nebo dle dohody, druhé kolo výběrového řízení a modelové situace proběhnou mezi 22. – 24. 8. 2016
Pracovní poměr na dobu určitou do října 2017
Výše úvazku: 1,0 (po dohodě možnost snížení)
Pracoviště: kancelář v Olomouci, výkon práce celý Olomoucký kraj
Svůj strukturovaný životopis, motivační dopis (rozsah cca 1 normostrana) pošlete POUZE na adresu poslat email tel. poslat email do 17. 8. 2016.