Volné pracovní místo  Terénní sociální pracovník / pracovnice

Lokalita Ostrava
Vzdělání minimálně Vyšší odborné
Hrubá mzda 29 620–32 820 Kč / měsíc

Strukturovaný životopis zasílejte nebo osobně doručte v pracovní dny od 8:00 hod. do 16:30 hod. do 5.5.2024 na adresu: Vzájemné soužití o.p.s., Bieblova 404/8, 702 00 Ostrava. Obálku označte heslem "Výběrové řízení - Tým Hnízdo - Čiriklano Kher" nebo elektronicky na: použijte odpovědní formulář

Pěstounská péče - Tým Hnízdo - Čiriklano Kher

Požadujeme:
  • způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost, zdravotní způsobilost
  • kvalifikační předpoklady - vzdělání podle § 109 a § 110 zákona č.108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění (vyšší odborné, vysokoškolské nebo absolvování akreditovaného kurzu v oboru sociální práce nebo v příbuzném směru - dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách)
  • odborná způsobilost pro účely poskytování sociálně-právní ochrany pověřenými osobami podle § 49 a) zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně právní ochraně dětí, v platném znění
  • osobnostní předpoklady - orientace v zákoně č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění a v zákoně 359/1999 Sb., o sociálně právní ochraně dětí, v platném znění. - základní orientace ve Standardech kvality sociálních služeb a osob pověřených k výkonu sociálně právní ochrany,
  • dobré komunikační schopnosti, fyzická zdatnost pro práci v terénu,
  • vysoké pracovní nasazení, flexibilita, schopnost týmové spolupráce, schopnost zvládat náročné životní situace spojené s výkonem povolání

Výhodou je:
  • předchozí zkušenost s výkonem agendy pěstounské péče (doprovázející organizace)
  • předchozí zkušenost z přímé práce s klienty
  • znalost problematiky ohrožených rodin, které se nachází v obtížené sociální situaci

Nabízíme:
  • práci v romsko-neromském pracovním týmu
  • osobní rozvoj
  • možnost dalšího vzdělávání

Náplň práce:
  • přímá práce s uživateli (poskytování odborného sociálního poradenství)
  • spolupráce s dalšími institucemi a organizacemi v rámci své práce
  • vedení dokumentace práce zpracování a aktualizace standardů kvality sociálních služeb
  • spolupráce na zajištění finančních prostředků
  • analytická a koncepční činnost, podíl na propagaci služby
  • depistážní činnost, mapování situace v prostředí
  • opatření v oblasti prevence - osvětová a přednáškovou činnost
  • aktivity ve prospěch vlastního profesního rozvoje

Benefity

  • Jiné výhody - Možnost dalšího vzdělávání

Vhodné pro

Absolventy (minimálně Vyšší odborné vzdělání).

Směnnost

Pružná pracovní doba

Pracovní období

od 1.6.2024 do 31.12.2024

Máte zájem o nabídku Terénní sociální pracovník / pracovnice?

Vaše odpověď přijde správné osobě:
Pavla Vjačková DiS. z Vzájemné soužití o.p.s.

Aktivní inzerát.

Nebo potřebujete odpovědět z počítače? Nechte si poslat tuto nabídku na váš e-mail

Nechte si poslat na váš e-mail nabídku Terénní sociální pracovník / pracovnice

Provozovatel Easy-prace.cz, RB recruitment s.r.o., vám zašle na Váš e-mail odkaz na danou nabídku.