Volné pracovní místo  Fundraiser(ka) a finanční manažer(ka)

Lokalita a další
Vzdělání Vyšší odborné, Bakalářské, Vysokoškolské

Forma práce: plný úvazek na HPP, pracovní doba s pružnou složkou
Pozice: Fundraiser a finanční manažer (Projektový management, Fundraising, Administrativa, Finance)
Obor: administrativa v neziskovém sektoru – zahraniční rozvojová spolupráce
Region: Praha

Centrum Narovinu, o.p.s., zabývající se zahraniční rozvojovou spoluprací s Afrikou a globální rozvojovou výchovou (Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku, rozvojové projekty v oblasti školství a zdravotnictví v Keni, projekt programů globální rozvojové výchovy a osvěty nejen ve školách, férový obchůdek), hledá Fundraisera a finančního manažera v jedné osobě

Náplň práce:
1) Finanční vedení organizace - vytváření rozpočtů a finančních přehledů, spolupráce s účetní, návrhy optimalizace výdajů, vyhledávání dalších zdrojů financování projektů, spolupráce s přípravou benefičních akcí…
2) Vytvoření kompletní fundraisingové strategie organizace Centrum Narovinu, o.p.s.
3) Aktivní vyhledávání grantových a dalších fundraisingových příležitostí (evropské, národní i lokální zdroje) a oslovování potenciálních dárců a sponzorů (z oblasti institucionální, firemní i soukromé)
4) Pravidelná komunikace s dárci, správa databáze dárců, vedení fundraisingových aktivit
5) Příprava projektových záměrů (zjišťování pravidel donorů, komunikace v rámci organizace a partnerů o potřebách a náplni projektů)
6) Tvorba kompletních projektových žádostí se zajištěním všech nezbytných příloh, včetně sledování termínů a podání
7) Administrace vybraných projektů včetně vytváření zpráv o realizaci s vyúčtováním projektu – vedení příslušné dokumentace
8) Spolupráce na přípravě prezentačních materiálů organizace (výroční zprávy, informační prospekty, texty na web, prezentace)

Požadujeme

1) odpovídající vzdělání a praxe – ideálně vysokoškolské, ekonomické zaměření
2) znalost projektového řízení a minimálně 1 rok praxe v této oblasti – zkušenosti se zpracováním projektů, fundraisingem
3) samostatnost, kreativitu, spolehlivost, systematičnost, pečlivost a zodpovědnost
4) výbornou znalost AJ a ČJ slovem i písmem
5) znalost práce na PC (MS Office – především Excel a PowerPoint na výborné úrovni, databáze, internet)
6) dobré organizační schopnosti a flexibilitu
7) předpoklady pro práci v týmu
8) ochota se učit a doplňovat si informace, zájem o rozvojovou spolupráci a Afriku

Výhodou: delší praxe v oblasti fundraisingu v neziskové organizaci, ekonomické vzdělání, zkušenost v oblasti rozvojové spolupráce, příjemné vystupování, komunikativnost

Nabízíme

1) Významnou roli v zaběhlé organizaci působící úspěšně už přes 20 let
2) Možnost přímo sledovat smysluplnost své práce
3) Prostor pro samostatnou práci, seberealizaci a kreativitu
4) Práci v příjemném kolektivu lidí vyznačujících se chutí pomáhat
5) Odpovídající finanční ohodnocení

Jiná sdělení

Vážné zájemce prosíme, aby poslali odpověď nejpozději do 10.2.2016 pomocí odpovědního formuláře:
1) svůj strukturovaný životopis
2) motivační dopis s uvedením očekávaného platu
3) reference
4) vypracovaný oslovující dopis potenciálnímu sponzorovi s nabídkou dlouhodobé spolupráce – partnerství s projektem Ostrova Naděje na Rusinga Island v Keni (informace k čerpání na webu)
5) návrh osnovy fundraisingové strategie Centra Narovinu, o.p.s.
Osobní schůzky se zájemci budou probíhat začátkem února a nástup by byl po ukončení výběrového řízení pokud možno co nejdříve – předpokládá se v průběhu února 2016

Název organizace: Centrum Narovinu,o.p.s.
Kontakt: Simona Heřtusová
Adresa: Sokolská 32 Praha 2, E
WWW: adopceafrika . cz