Volné pracovní místo  Knihovník/knihovnice speciální studovny

Firma
Vzdělání minimálně Vysokoškolské
Hrubá mzda od 27 250 Kč / měsíc

Popis pracovní nabídky

Požadavky na uchazeče:
  • Vysokoškolské vzdělání v oboru knihovnictví (min. magisterský stupeň).
  • Znalost práce s PC (min. na úrovni ECDL Start).
  • Jazyková znalost jednoho cizího jazyka na úrovni min. B2, pasivní znalost dalších jazyků výhodou.
  • Nutná znalost práce s elektronickými informačními zdroji a nástroji.
  • Orientace v nakladatelské politice v ČR a zahraničí.
  • Orientace v aktuálně vydávaných titulech.
  • Znalost katalogizačních pravidel RDA nebo AACR2R výhodou.
  • Praktická znalost s ovládáním ALS.
  • Komunikativnost, systematičnost, pečlivost, zodpovědnost, spolehlivost.
  • Formální a obsahová analýza textu.
  • Všeobecný rozhled.
  • Občanská bezúhonnost a způsobilost k právním úkonům.
  • Ochota se dále vzdělávat.
Nabízíme:
  • Platovou třídu dle nařízení vlády ČR č. 341/2017 Sb., O platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, platový stupeň dle započitatelné praxe, možnost osobního ohodnocení.
  • Pestrou a zajímavou práci v příjemném prostředí.
  • Pracovní smlouvu na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou.
  • Zaměstnanecké benefity.
  • Možnost dalšího vzdělávání.
  • 5 týdnů dovolené.
  • Možnost ubytování ve služebním bytě.
Pracovní náplň:
  • Samostatné poskytování komplexních knihovnických, bibliografických, referenčních a informačních služeb uživatelům speciální studovny.
  • Zpracování specializovaných rešerší a poskytování specializovaných konzultačních služeb.
  • Směnný provoz ve speciální studovně, minimálně 1x týdně odpolední směna.
  • Spolupráce na publikační činnosti SVK PK.
  • Zástup dle potřeby na dalších pracovištích oddělení prezenčních služeb.
Uchazeč předloží následující podklady:
  • Strukturovaný životopis včetně telefonního a e-mailového kontaktu.
  • Motivační dopis (maximálně v rozsahu 2 normostran).
  • Kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, kopii dokladu o nejvyšším dosaženém jazykovém vzdělání.
Lhůta pro podání přihlášky:
Do 12:00 dne 1. 4. 2024, na přihlášky doručené po lhůtě pro podání přihlášky nebude brán zřetel.
Způsob a místo doručení přihlášek:
Přihlášku s požadovanými doklady poslat v písemné podobě poštou nebo dodat osobně na sekretariát ředitele SVK PK na adresu: Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje, příspěvková organizace, k rukám ředitele, Smetanovy sady 2, Plzeň 30100. Obálku označit „NEOTVÍRAT - výběrové řízení na pozici knihovník/knihovnice speciální studovny“. Riziko za pozdní doručení do SVK PK nese uchazeč.
Upozornění:
  • Kandidáta/kandidátku na pozici knihovníka/knihovnice speciální studovny bude vybírat výběrová komise v dvoukolovém řízení. V prvním kole budou kandidáti/kandidátky posuzováni/posuzovány podle přihlášky, strukturovaného životopisu, motivačního dopisu (max. 2 normostrany) a dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání. Pokud bude kandidát/ka doporučen/a do dalšího kola, bude mu/ji tato skutečnost oznámena do 3. 4. 2024 na uvedený e-mailový kontakt a bude pozván/a k ústnímu pohovoru v termínu od 8. 4 do 12. 4. 2024.
  • Výsledky výběrového řízení budou kandidátům/kandidátkám z druhého kola oznámeny nejpozději do 1 týdne od motivačního pohovoru.
  • Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit bez uvedení důvodu toto výběrové řízení kdykoli v jeho průběhu nebo nevybrat žádného uchazeče.

Více na použijte odpovědní formulář

12. platové třídě. Výše hrubé mzdy se poté odvíjí od počtu let započitatelné praxe.

Vhodné pro

Směnnost

Jednosměnný provoz

Pracovní období

od 15.4.2024