Volné pracovní místo  SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/CE

Firma
Vzdělání minimálně Vyšší odborné
Hrubá mzda 15 170–22 810 Kč / měsíc

Popis pracovní nabídky

Pracoviště:
Krajská pobočka ÚP ČR v Liberci, Kontaktní pracoviště Liberec, Odbor nepojistných sociálních dávek, Oddělení hmotné nouze + jednou týdně na pracovišti v Jablonném v Podještědí
Hlavní náplň činnosti:
  • Zajišťování agendy poskytování dávek pomoci v hmotné nouzi.
  • Zajišťování výplaty dávek pomoci v hmotné nouzi včetně přijímání, zakládání a vedení ucelené podkladové dokumentace žadatelů včetně ověřování a došetřování podkladů a údajů pro správní řízení.
  • Poskytování poradenství v agendě hmotné nouze.
  • Administrativní činnosti v agendě dávek státní sociální podpory a dávek pěstounské péče.
  • Sociální šetření v přirozeném prostředí žadatelů a příjemců dávek pomoci v hmotné nouzi.
Kvalifikační a další požadavky:
  • Vzdělání min. vyšší odborné v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.
  • Znalost zákona č. 500/2004 Sb., správní řád a zákona č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi.
  • Uživatelská znalost práce na PC.
  • Komunikační dovednosti, schopnost jednat s klienty.
  • Samostatnost, pečlivost.
  • Schopnost týmové spolupráce.
  • Bezúhonnost.
  • Řidič - oprávnění skupiny B, aktivní řidič.
Další požadavky na odborné zaměření vzdělání:
  • vyšší odborné vzdělání získané absolvováním vzdělávacího programu akreditovaného podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci
a sociální pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociální práci, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost, nebo
  • vysokoškolské vzdělání získaného studiem v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu zaměřeném na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku, akreditovaném podle zákona č.111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů.
Pracovní podmínky:
  • Platové zařazení - 9. platová třída, v souladu s platnými právními předpisy (plus zvláštní příplatek).
  • Plný pracovní úvazek, pružná pracovní doba.
  • Pracovní poměr na dobu určitou, po dobu mateřské, rodičovské a řádné dovolené státní zaměstnankyně.
Zájemce o uvedenou pozici zašle elektronicky (e-mailem) motivační dopis, strukturovaný životopis a prostou kopii nejvyššího dosaženého vzdělání na e-mailovou adresu: použijte odpovědní formulář
Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků. Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.

Požadované dovednosti

  • Práce s PC
  • Řidičský průkaz - řízení osobních automobilů - skupina B

Vhodné pro

Směnnost

Jednosměnný provoz

Pracovní období

od 1.6.2016