Náležitosti dohody o provedení práce (DPP)
Dostali jste novou pracovní nabídku, ale místo plného pracovního úvazku vás čeká pouze dohoda o provedení práce? V jednom z předchozích článků jsme vám poradili, na co při sepisování DPP dát pozor. Nyní si představíme, jaké náležitosti by smlouva měla obsahovat a také vám ukážeme praktické vzory.
Na co tedy nesmíme zapomenout!
- informace o zaměstnavateli (název společnosti, fakturační údaje)
- informace o zaměstnanci (jméno, datum narození, bydliště)
- termín, doba, na kterou se smlouva sjednává (konkrétní termín, příp. na dobu neurčitou…)
- zadaný pracovní úkol (popis činnosti, kterou bude zaměstnanec vykonávat)
- rozsah práce (nesmí být větší jak 300 hodin/ročně)
- finanční odměna (nesmí být nižší než minimální hodinová mzda, pro rok 2016 jde o 58,7 Kč/hod)
Dohoda o provedení práce může tedy vypadat následovně
.
nebo
Při vytváření smlouvy vám také mohou pomoci služby Generátor smluv nebo Legito, kde si za menší finanční částku můžete nechat vytvořit vlastní, originální dohodu o provedení práce.
Další rady
Jak najít nové kolegy
Jak oznámit těhotenství v práci
Ty dva proužky na těhotenském testu vám potvrdil i váš gynekolog a je tedy nad slunce jasné, že za pár měsíců vás doma bude o jednoho víc. Nejen partner, ale i vaši blízcí příbuzní již vše ví, vy ale stále netušíte, jak tuto novinku oznámit svému zaměstnavateli. Nemějte žádný strach, v následujícím článku se dozvíte jak na to.
Zákoník práce a těhotenství
První opojení z radostné zprávy už je za vámi a začínáte přemýšlet, jak to bude s prací? Vyhodí vás zaměstnavatel? Jak na tom budete s penězi? Jaké přídavky dostanete? Budete si moci přivydělat? Na tyto i další otázky vám zodpoví náš článek.